Czy muszę udać się już do ginekologa?

Dzień dobry , proszę o poradę. Miesiąc temu byłam na konsultacji ginekologicznej, to był 5 dzień cyklu , ostatni dzień miesiączki . W badaniu wyszła zmiana izoechogeniczna lewego jajnika 20 mm , podejrzenie torbieli endometrialnej i asymetria jajników , prawy nieco większy . Wszystko inne dobre . Mam zaleconą konsultacje po następnej miesiączce . Dzisiaj mam 37 dzień cyklu i okresu wciąż brak . Niewiem zy powinnam się już umówić czy poczekać faktycznie do następnej miesiączki , lub po jakim czasie braku okresu iść do lekarza .Proszę o pomoc bo niewiem co mam robić ..
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro kolejna konsultacja miała nastąpić po miesiączce, to dobrze by było poczekać na menstruację i dopiero wtedy udać się do lekarza. Nie wspomina Pani, czy wcześniej również zdarzało się, żeby miesiączki były nieregularne. Jeśli prowadzi Pani aktywne życie seksualne, to w pierwszej kolejności należałoby wykluczyć obecność ciąży, z powodu której okres nie pojawiałby się.

Jeśli otrzyma Pani wynik negatywny, to dopiero wtedy proszę udać się do ginekologa, który zaleci dalsze postępowanie w tej sprawie.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-od-braku-miesiaczki-udac-sie-z-wizyta-do-lekarza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-braku-miesiaczki-powinnam-sie-zglosic-do-lekarza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-nalezy-zglosic-sie-do-lekarza-w-przypadku-braku-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.