Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy muszę udać się na wizytę do ginekologa ponownie?

Dzień dobry, w lipcu tamtego roku miałam łyżeczkowanie, po kontroli u lekarza potwierdził, że wszystko jest w porządku. Teraz w lutym byłam tak sama dla siebie na wizycie i badaniach i lekarz potwierdził ze wszystko jest w porządku. Nie wiem czy mam się już martwić czy też nie, ale 25 lutego to pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki, moje cykle trwają 29-31 dni. Niestety do tej pory nie dostałam kolejnej miesiączki, i czuje po sobie, że jeszcze się na nią nie zapowiada. Zrobiłam jiz 2 testy ciążowe, ale wskazały wynik negatywny. Czy muszę udać się na wizytę do ginekologa ponownie? Czy mam jeszcze poczekać? Zaczynam się już trochę niepokoić.
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyczyną braku miesiączki nie zawsze jest ciąża. Zdarza się, że okres nie pojawia się na skutek zmian hormonalnych czy jednostek chorobowych. Opóźnienia następują także z powodu stresu, podróży, zmiany diety czy stylu życia. Cykl menstruacyjny jest bowiem podatny na wiele różnych czynników.

Jeśli nadal nie dostała Pani okresu, warto wybrać się ponownie do ginekologa. Być może zleci Pani wykonanie dodatkowych badań, aby znaleźć przyczynę zaburzeń miesiączkowania.

W międzyczasie zachęcam Panią do lektury naszego artykułu dotyczącego braku okresu. Opisane są w nim najczęściej występujące przyczyny oraz metody leczenia. Oto link do niego: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-braku-okresu-poza-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jeszcze-moga-byc-przyczyny-braku-okresu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy