Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczy się kamicę nerkową?

Witam, dwa dni temu miałam atak bardzo silnego bólu w okolicy nerek. W szpitalu dowiedziałam się, że to prawdopodobnie atak kolki nerkowej. Jestem w ciąży (5 miesiąc), więc bardzo się tym martwię. Jak wygląda leczenie kolki nerkowej w ciąży? Może lepiej zaczekać z braniem leków do porodu? Czy kolka nerkowa może zaszkodzić dziecku?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Leczenie polega głównie na nawadnianiu oraz przyjmowaniu leków rozkurczowych, w razie silnego boku paracetamol.
Pozdrawiam

0

Leczenie powinno się odbywać POD KONTROLĄ LEKARZA (zwłaszcza w ciąży) a nie przez internet. Ciąża to szczególny stan i lekceważenie oraz lekkomyślność mogą się kończyć fatalnie...

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy