Jak zapobiec atakom kolki nerkowej?

miałam atak kolki nerkowej i wylądowałam na izbie przyjęć ;/ w przyszłości chciałabym tego uniknąć - co zrobić, gdy zaczyna się atak? jak zmniejszyć ból, żeby nie musieć jechać do szpitala?

Idealnego sposobu nie ma... Dobry sposób - lek rozkurczowy, przeciwbólowy, niekiedy duża podaż płynów (NIE - w przypadku kamienia moczowodowego z zablokowaniem odpływu moczu z nerki, a zwłaszcza w przypadku dołączającej się gorączki), niekiedy pomaga lekkie nagrzanie (ciepła kąpiel) - nie wszystkim chorym !, Poza tym ocena przyczyny kolki (kamień?, zwężenie moczowodu?, inne schorzenie?) - czyli badanie USG, badanie ogólne moczu. Pozdrawiam rh