Jak leczy się zwyrodnienie plamki żółtej?

witam , u mojego syna (37lat)stwierdzono zwyrodnienie plamki zoltej, otrzymal juz jeden zastrzyk w oko . czy jest szansa na calkowite wyleczenie lub chociaz w miare dobre widzenie? czytam i widze ze wszystkie osoby sa powyzej 60-70 lat ,co jest powodem ze tak w mlodym wieku to go spotkalo ? nigdy nie mial problemu ze wzrokiem. dziekuje za odp , i pozdrawiam Wieslawa.

Lek. Michał Lenard

Najczęstszą przyczyną tego schorzenia są zmiany związane z wiekiem. Do innych przyczyn należy m.in. nadciśnienie tętnicze, palenie papierosów, narażenie na jaskrawe światło, niedobory mikroelementów. Co do rokowanie, na ten temat musi wypowiedzieć się okulista leczący Pani syna i znający jego stan kliniczny. Zależy ono od rodzaju i stopnia zwyrodnienia oraz tempa rozwoju choroby. Pozdrawiam!