Jak leczyć bakterię E.coli powodującą zapalenie pęcherza?

Mam zapalenie pęcherza moczowego, w posiewie wyszła bakteria E.coli wrażliwa między innymi na: Trimetoprim, Cyprofloksacynę, Fosfomycynę itp. Jednak po wzięciu antybiotyku - pierwszy był Trimetoprim - przez 10 dni objawy nie ustąpiły a w posiewie wykonanym po leczeniu jest ta sama bakteria tym razem OPORNA na Trimetoprim (reszta bez zmian). Zastsowano zatem antybiotyk Cyprofloksacynę (według posiewu wraźliwą) przez 10 dni-reakcja taka sama-posiew po leczeniu, bakteria OPORNA na cipronex.Co robić
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry.
Proszę Panią jeżeli nawracają infekcje po kolejnych kuracjach przeciwbakteryjnych stosowanych zgodnie z wynikami lekowrażliwości uzyskanymi z posiewu moczu to należy się zastanowić czy nie ma jakiegoś czynnika który powoduje nawroty infekcji . Proponowałbym wykonanie badania usg układu moczowego z oceną zalegania moczu po mikcji na początek. Ponadto można skonsultować z lekarzem leczącym Panią możliwość zastosowania szczepionki zwiększającej odporność Pani na infekcje wywoływane szczepem E. Coli.
Warto również zastosować zalecenie dotyczące zwiększonego przyjmowanie płynów co w pewien sposób wspomaga leczenie infekcji bakteryjnych w układzie moczowym.
Modrzewski Tomasz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty