Jak leczyć ból kręgosłupa u 41-latki?
Witam.Mam problemy z kręgosłupem lędźwiowym i nikt nie chce mi pomóc.Rehabilituję się od roku i nie ma poprawy.Wynik ostatniego MR.Kanał kręgowego tosunkowo,konstytucjonalnie wąski w odcinku L3-S1-ok 12-13mm.Na poziomie L5/S1 dehydratacja i niewielkie obniżenie oraz niewielkie okrężne uwypuklenie i drobna centralno- lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego krążka,z niewielkim ograniczeniem światła otworów bocznych oraz zwężeniem kanału kręgowego.Bez cech kompresji nerwów rdzeniowych L5i S1.Obraz bez widocznej progresji w porównaniu z badaniem poprzednim z dn.20.09.2017.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych L4/L5iL5/S1.Nie jestem w stanie długo stać w jednym miejscu a przy chodzeniu każde stąpnięcie sprawia mi ból,mam ucisk na biodra i podpajęczynkowe drżenie mięśni w łydkach.Nie wiem co mam dalej robić? Jak pracować skoro po 3,4 godz.na nogach nie mogę sobie poradzić z bólem.Ból ciągnie się do pachwiny.Jak dalej żyć?Funkcjonować? Pracować? lat 41.

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Jeżeli ma Pani tak silne dolegliwości, to sugeruję skonsultowanie problemu z neurochirurgiem, który oceni wyniki Pani badań i zdecyduje o możliwym postępowaniu, ewentualnie określi, czy istnieją wskazania do zabiegu operacyjnego. Pozdrawiam!