Jak leczyć ból kręgosłupa u 41-latki?

Witam.Mam problemy z kręgosłupem lędźwiowym i nikt nie chce mi pomóc.Rehabilituję się od roku i nie ma poprawy.Wynik ostatniego MR.Kanał kręgowego tosunkowo,konstytucjonalnie wąski w odcinku L3-S1-ok 12-13mm.Na poziomie L5/S1 dehydratacja i niewielkie obniżenie oraz niewielkie okrężne uwypuklenie i drobna centralno- lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego krążka,z niewielkim ograniczeniem światła otworów bocznych oraz zwężeniem kanału kręgowego.Bez cech kompresji nerwów rdzeniowych L5i S1.Obraz bez widocznej progresji w porównaniu z badaniem poprzednim z dn.20.09.2017.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych L4/L5iL5/S1.Nie jestem w stanie długo stać w jednym miejscu a przy chodzeniu każde stąpnięcie sprawia mi ból,mam ucisk na biodra i podpajęczynkowe drżenie mięśni w łydkach.Nie wiem co mam dalej robić? Jak pracować skoro po 3,4 godz.na nogach nie mogę sobie poradzić z bólem.Ból ciągnie się do pachwiny.Jak dalej żyć?Funkcjonować? Pracować? lat 41.

Lek. Michał Lenard

Jeżeli ma Pani tak silne dolegliwości, to sugeruję skonsultowanie problemu z neurochirurgiem, który oceni wyniki Pani badań i zdecyduje o możliwym postępowaniu, ewentualnie określi, czy istnieją wskazania do zabiegu operacyjnego. Pozdrawiam!