Jak leczyć ból lędźwi?

Witam. Mam 28 lat. Od 12 lat mam dolegliwości bólowe odcinka lędzwiowo-krzyżowego a od jakiegoś roku bóle się nasiliły i do tego doszła rwa kulszowa początkowo dwóch nóg a teraz jednej lewej. Oto wyniki badan rezonansu magnetycznego... Na poziomie L4-L5 tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego. Materiał krążka wypukla się do kanału kręgowego na 6mm,modelując worek oponowy.Kanał kręgowy z cechami sentozy,zwężony przez zmiany zwyrodnieniowe do 8mm. Na poziomie L5-S1 rozluznienie pierścienia włóknistego.Na poziomie L4-L5/L5-S1 cechy dehydratacji krążków międzykręgowych. Proszę mi poradzić czy są wskazania operacyjne jak rehabilitacja nie przynosi efektów? Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Konieczna konsultacja z neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.