Jak leczyć ból lędźwi?
Witam. Mam 28 lat. Od 12 lat mam dolegliwości bólowe odcinka lędzwiowo-krzyżowego a od jakiegoś roku bóle się nasiliły i do tego doszła rwa kulszowa początkowo dwóch nóg a teraz jednej lewej. Oto wyniki badan rezonansu magnetycznego... Na poziomie L4-L5 tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego. Materiał krążka wypukla się do kanału kręgowego na 6mm,modelując worek oponowy.Kanał kręgowy z cechami sentozy,zwężony przez zmiany zwyrodnieniowe do 8mm. Na poziomie L5-S1 rozluznienie pierścienia włóknistego.Na poziomie L4-L5/L5-S1 cechy dehydratacji krążków międzykręgowych. Proszę mi poradzić czy są wskazania operacyjne jak rehabilitacja nie przynosi efektów? Pozdrawiam

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Konieczna konsultacja z neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.