Czy po tym wyniku potwierdziła się rwa kulszowa?

Witam. Mam uczucie podobne do objawów rwy kulszowej. Zrobiłem rezonans magnetyczny i wynik taki: dehydratacja krążka międzykręgowego L4/L5. Na poziomie L4/L5 i L5/S1 dyskretne uwypuklenia krążków międzykręgowych, wypuklaja się w obręb kanału kręgowego na głębokość maksymalnie do 3mm, bez ucisku na worek oponowy i nerwy rdzeniowe. Innych zmian nie uwidoczniono. Czy po tym wyniku potwierdziła się rwa kulszowa czy jest to coś innego?

Witam serdecznie,

Rwa kulszowa jest objawem ucisku na nerw kulszowy. Przyczyn może być wiele np. zespól mięśnia gruszkowatego czy dyskopatia. W Pana przypadku badanie zobrazowało tą drugą dolegliwość czyli chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie,

Pozdrawiam.