Co robić, by rwa kulszowa przestała boleć?
Proszę o pomoc!!!! Nie moge dlużej Pierwszy atak rwy kulszowej w listopadzie 2017 nie był jeszcze tak silny . Rehabilitacja fizjoterapeuta basen leki przeciwzapalne 2 rygodnie zwolnienia  .2 atak rwy kulszowej (chociaż pierwsza nie przeszła) 9.01.2018 i nie wyszlam już z pracy SOR od tego czasu juz prawie 4 tygodnie jestem na zwolnieniu. Prywatnie zrobiłam MRI ( bardzo długi opis lewoboczne  skrzywienie kręgosłupa osteofity trzonów....w trzonach kręgów l4 i l5 przy blaszkach granicznych  obszary obrzęku i stłuczenia . Krążek międzykręgowy l4 l5obniżony z cechami dehydratacji. Na poziomie l4 l5 przepuklina krążka międzykręgowego ... sekwestr o wymiarach 11x9 mm i dlugości ok 28mm... sięga do poziomu l5 s1 uciska korzenie lewych n. Rdzeniowych l5 i s1 wewnątrzkanałowo- kolizja. Na poziomie l5 s1 uwypuklenie krążka międzykręgowego  typu bulging wpuklające się do kanału kręgowego na głębokość 3mm ..... ) wcześniej aulin wit b baclofen(po którym sie pogorszyło) cyklo3 forte . Poźniej diclo duo  później steryd 2 dni . Nic nie przeszło teraz nam tylko nimesil i przelciwbólowe.  Moje pytanie co ja jeszcze moge zrobić? Czy moge coś zrobić żeby przestało boleć i dlaczego tak dlugo jest stan zapalny?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Najlepiej aby udała się Pani do neurochirurga celem konsultacji, który na podstawie badań, objawów oraz badania fizykalnego, zdecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam.
Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest sekwestr. Leczenie zachowawcze w takich przypadkach jest bardzo trudne i niepewne co do wyniku. Najczęściej potrzebna jest operacja. Pozdrawiam