Jaka jest interpretacja wyniku rezonansu kręgosłupa?
Witam Proszę o interpretację wyniku rezonansu:obnizenie sygnału krążka międzykręgowego na poziomie l4/l5 kręgosłupa na tle dehydratacji tylno centralne uwypuklenie krążka międzykręgowego na poziomie ruchowym l5/s1 modelujące przednią powierzchnię worka oponowego.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Badanie zobrazowało chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.