Jak interpretować wyniki rezonansu magnetycznego w sekwencji FSE?
W dniu dzisiejszym odebrałam wynik badania MR w sekwencji FSE, obrazy t1,t2-zależne, w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej , wykazało: - krążki mk L3/4,L4/5 cz.odwodnione i o miernie obniżonej wysokości, krążki mk L2/3, L5/S1 z cechami dehydratacji w odcinkach tylnych - zaznaczona osteofitoza krawędziowa na powierzchniach trzonów kręgowych w dolnym odc. kręgosłupa L - tylne uwypuklenie krążka mk L3/4 z modelacją worka oponowego i przewężeniem otworów mk - okrężna wypuklina krążka międzykręgowego L4-L5 z modelacją worka oponowego i przewężeniem otworów międzykręgowych z modelacją i uciskiem na korzenie nerwowe - drobna centralna wypuklina krążka międzykręgowego L5-S1 modelująca worek oponowy - w trzonie L3 ognisko podwyższonego sygnału w obrazach T1,T2-zal ulegająca wytłumieniu w STIR - ostre ustawienie kości krzyżowej Proszę o informację czy są to rzeczy niepokojące, bo ból czasami jest naprawdę uciążliwy odbierający prawą nogę.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Obraz ten tłumaczy dolegliwości bólowe opisane przez Panią.
Z wynikiem należy zgłosić się do lekarza prowadzącego lub neurochirurga celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.