Na jakie schorzenie wskazuje mój wynik rezonansu magnetycznego?

Witam. Zrobiłam badanie RM. Proszę o interpretacje wyniku, nie znam się na tym. W badaniu MR kręgosłupa szyjnego L-S wykonano w sekwencjach SE T1 sag., FSE T2 sag., ax ., Stir sag jednofazowo. STWIERDZONO • spłycenie lordozy lędźwiowej • wysokość i struktura trzonów kręgów prawidłowa • cechy dehydratacji krążków m-k L2/L4 i L4/L5 • niewielka wypuklina tylna krążka m-k L2/L3 • wypuklina tylna szerokodstawna krążka m-k L3/L4, modelowanie worka oponowego, zwężenie otworów m-k • wypuklina szerokopodstawna krążka m-k L4/L5 ze zwężeniem otworów m-k i możliwym brzeżnym uciskiem korzeni nerwowych L4 obustronnie • torbiel okołokorzeniowa w otworach krzyżowych na S1/S2, większa po lewej wym 6x11 mm; z możliwym wpływem na lewy korzeń S1 • stożek rdzenia prawidłowy

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz przepuklinę rdzeniową, która uciska na struktury nerwowe - może to powodować objawy bólowe i drętwienie kończyn. Wynik badania wraz z opisem powinien być oceniony z uwzględnieniem Pani objawów i stanu klinicznego przez lekarza, który je zlecił. Pozdrawiam!