Jak leczyć ból, pieczenie i suchość oka po wystąpieniu alergii na krople?

Przy wizycie okulistycznej(około pól roku temu)dowiedziałam się, że mam alergie na płyn do soczewek, dostałam krople Zabac. Po 2 dniach musiałam odstawić je z powodu lodowatego uczucia w spojówkach. Od tamtej pory mam problem z oczami -nadwrażliwość, swędzenie, pieczenie i suche oczy. Po jakichkolwiek nawet zwykłych kroplach objawy się nasilają i oczy bardziej wysuszają. 3 dni temu byłam u innego okulisty, który powiedział, że "oko jest zdrowe, lecz wysuszone".Czego przyczyną mogą być te objawy?

Witam.suche oko jest najczęstszym powodem porzucenia soczewek kontaktowych. Zalecam nawilżanie oczu np Bepanthen w razie braku poprawy specjalistyczne badania w kierunku suchego oka tj BUT barwienie zielenią lizarynowa badanie filmu łzowego. Pozdrawiam serdecznie