Jak leczyć ból po operacji kręgosłupa u 57-latki?

Witam, jestem po operacji kręgosłupa lędźwiowegov(kręgozmyk, przepukliny,stabilizacja śrubami) operacja była 6 maja i od tygodnia jestem już w domu. Niestety nie mogę przespać żadnej nocy bo mniej więcej od godziny 17-18 zaczynają się bóle od pośladków przez łydki po stopy. Ból co jakiś czas zmienia swoje miejsce. Z bólu nie mogę wytrzymać, środki przeciw bólowe nie działają. Czy to normalne ? Czy mogę jakoś zmniejszyć ten ból czasami jest naprawdę bardzo źle. Proszę o pomoc.

Generalnie po zabiegu powinno być lepiej choć nie każda operacja wykonana na kręgosłupie kończy się sukcesem, a tych po których nie ma poprawy jest dość dużo. Niestety nawet udane leczenie operacyjne przepukliny krążka miedzykręgowego nie oznacza że dolegliwości nie powrócą. Po leczeniu powinna mieć miejsce rehabilitacja aby wzmocnić osłabione mięsnie i więzadła po zabiegu. W obecnej sytuacji zatem najważniejsza będzie rehabilitacja prowadzona przez doświadczonego rehabilitanta/osteopate oparta na wykonywaniu dobrze dobranych ćwiczeń. Leki przeciwbólowe pobierane powinny być doraźnie.