Jak leczyć całkowitą utratę węchu?

Witam, Od ok. dwóch tygodni zmagam się z całkowitą utratą węchu i smaku. Początkowo dopadł mnie dość mocny katar. Miałam zatkany nos i mówiłam przez nos. Wtedy mój węch był delikatnie osłabiony. Po kilku dniach wszystko przeszło, jednak brak węchu pozostał. Zaczęłam robić irygację nosa i staram się dmuchać nos, ale nie widzę żadnych efektów. Odstawiłam aerozole ponieważ podrażniły mi śluzówkę. Mój węch po prostu się wyłączył. Nie czuję mocnych perfum, kosmetyków. Natomiast jeśli chodzi o smak to czuję podstawowe smaki, bez żadnej głębi. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ zaczynam się tym bardzo przejmować :( Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Dzień dobry,

objawy, które Pani opisuje dotyczą COVID. Proszę wykonać test. Jeżeli to wirus to za jakiś czas poczucie smaku i węchu powróci.

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk