Jak leczyć gorączkę przy anginie?

Mam 33 lata. W Sobotę od rana bolała mnie głowa a wieczorek gorączka ok 39st. Byłem w niedziele u lekarza, rozpoznanie: angina zapalenie krtani. Antybiotyk biorę od niedzieli wieczór. Z innych symptomów jedynie co mi dolega to charczący kaszel, ale nie uporczywy, miałem delikatny ból gardła ale juz minął. Moje pytanie dotyczy gorączki, zbijam ja tabletkami ale po par godzinach znowu powraca... jak długo trwa gorączka przy anginie, kiedy powtórnie wrócić do lekarza??

Lek. Michał Lenard

Jeżeli będzie Pan stosował antybiotyk zgodnie z zaleceniami lekarza, to gorączka powinna ustąpić po ok. 4 dniach leczenia. Jeżeli tak się nie stanie i gorączka będzie się utrzymywała, warto będzie skonsultować się kolejny raz z lekarzem w celu modyfikacji leczenia. Pozdrawiam! Pozdrawiam!