Jak leczyć grzybicę pochwy podczas miesiączki?

Witam, mam 23 lata. Ginekolog stwierdził u mnie infekcję grzybiczną. Przepisał doustnie Fluconazole (2 tabletki jednorazowo, potem przez 5 dni po jednej) oraz dopochwowo Clotrimazolum przez 6 dni. Leczenie rozpoczęłam od razu- wzięłam tabletki we wtorek, środę. Dziś dostałam okres (miałam dostać w niedzielę). MOje pytanie brzmi: - czy mam dalej brać tabletki, czy poczekać i kontunuować leczenie po okresie? - czy mam przerwać branie tylko dopochowych, a doustne brać dalej? - czy takie "przerwane" leczenie będzie skuteczne? - czy podczas infekcji mogę stosować tampony?

Leczenie doustne może Pani kontynuować w czasie miesiączki, aplikację clotrimazolu odłożyć na czas po miesiączce. Podczas infekcji pochwy nie stosować tamponów. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.