Jak leczyć hemoroidy?

Dzień dobry mam i chciałby zadać pytanie dotyczące chemoroidow.A mianowicie chodzi mi o to czy hemoroidy mogą powstać z powodu nadmiernego dźwigania. Bo nie wiem czy czasami mi się od tego nie pojawił?Byłem u lekarza powiedział mi za mam dwa duże hemoroid zalecił mi maść i czopki i kazał mi prze miesiąc brać czopki a później tylko maść Tylko że zauważyłem że te hemoroidy mi wyłaza i się chowają po wypruznieniu czy to normalne?Czy one w ten sposób się boją?

To że się cofają i wychodzą to również jest charakterystyczne dla wczesnej fazy choroby.