Jak leczyć kołatanie serca u 75-latki?

Moja mama ma 75 lat . w 1994r. straciła przytomność zdiagnozowano blok trzeciego stopnia i wszczepiono jej rozrusznik serca. Od 1994 roku wymieniono już 3 razy rozrusznik i dołożono nową elektrodę , stara elektroda nie została usunięta z organizmu. Przez te wszystkie lata mama czuła się dobrze i wyniki też miała dobre. Jest ogólnie bardzo sprawną osobą . Od jakiegoś czasu zaobserwowała skoki ciśnienia i tętna i gorsze samopoczucie. Lekarz zmieniał leki i mówił ,że nic złego się nie dzieje. Jednak od kilku dni mama poczuła się gorzej , mówiła ,że serce bardzo jej kołacze jakby chciało się wyrwać. Udała się do kardiologa, który stwierdził utrzymujące się od trzech dni migotanie przedsionków i skierował do poradni rodzinnej w celu badania krwi i zastosowaniu rozrzedzania jej farmakologicznie. Mam pytanie czy przy dobrze pracującym rozruszniku możliwe jest pojawienie się migotania przedsionków i jakie leczenie zastosować ?
KOBIETA, 75 LAT ponad rok temu

Czym jest stymulator serca?

Do pobudzenia pracy serca może zostać wykorzystany stymulator pracy serca. Prof. Andrzej Biederman opowiada, na czym polega jego działanie oraz dla kogo to urządzenie jest przeznaczone.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Migotanie przedsionków może wystąpić i wymaga leczenia umiarawiającego lub kontrolującego częstość akcji komór. Postępowanie zależy od sytuacji klinicznej i stanu pacjenta, proszę stosować się do zaleceń lekarzy prowadzących.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty