Jak leczyć łagodne zaburzenia rytmu serca?

Witam Mam łagodne zaburzenia rytmu serca, tzn około 2. Tyś podczas doby dodatkowych pojedyńczych skurczy. Mialem robiony szereg badań, konsulatacji wśród lekarzy. Zdiagnozowano owe zjawisko jako bezobjawowe łagodnie zaburzenia. Mam 20 lat, jestem młodą osobą, nigdy nie chorowałem na serce a co najciekawsze nie mam żadnych boleści, nie męczę sie szybciej itd. Moze to być wina złej diety i braku ruchu? Nie ukrywam iż odkad mam prawo jazdy (2 lata) praktycznie wogóle nie mam większego wysiłku fizycznego a jeżeli chodzi o odżywianie rownież nie ma sie czym pochwalić. Przytyłem około 10 kg, a moja dieta bardzo często opiera sie na fast foodach. Bardzo Prosze o poradę

Trochę sam pan sobie odpowiedział na swoje pytanie. Oczywiście. Proszę zadbać o prawidłowe odżywianie, okresowo można suplementować witaminy i magnez. Dbać o dużą ilość warzyw w diecie. Zwiększyć rekreacyjną aktywność fizyczna. W takich okolicznościach powinien pan się lepiej czuć i nawet jeśli pojedyncze skurcze dodatkowe będą występować to nie będą miały jakiegoś złego wpływu. Okresowa kontrola lekarska i wykonanie EKG bardzo wskazane. Proszę zrezygnować z używek, Kawa i herbata do minimum, najlepiej do zera.