Zaburzenia rytmu serca i płytki oddech

Witam:) Od około roku biorę Co-valsacor (160 mg + 12,5 mg) raz dziennie. Od około 2 tygodni mam dziwne palpitacje serca, przy czym towarzyszy mi odczucie płytkiego oddechu, co zwiększa częstotliwość wdechów i wydechów. Staram się nie panikować i samo się uspokaja po kilku minutach. Martwię się, ponieważ pracuję z dziećmi i w czasie pracy tego nie odczułam tylko w czasie relaksu... Co się dzieje?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Witam! Odczuwane dolegliwości mogą sugerować zaburzenia rytmu serca (np. pojedyncze skurcze dodatkowe), jak również mogą mieć podłoże psychogenne. W tej sytuacji wskazane jest wykonanie EKG spoczynkowego oraz holterowskiego badania EKG (monitorowanie całodobowe). Z uwagi na najczęstsze przyczyny łagodnych zaburzeń rytmu warto wykonać oznaczenie TSH (nadczynność tarczycy) oraz jonogram (zaburzenia elektrolitowe), należy również zwrócić uwagę na ewentualne używki (kawa, papierosy). Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego w celu wykonania niezbędnych badań oraz zlecenia odpowiedniego leczenia. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy