Czy mogą występować zaburzenia rytmu serca przy nerwicy?

Mam pytanie dotyczące pracy serca. Czasem (rzadko, ale się zdarza) pojawia się u mnie bardzo przyspieszone tętno - nagle czuję, jak moje serce zaczyna bić bardzo szybko (powyżej 200 uderzeń na minutę), rytm (według tego co odczuwam), jest miarowy, ale właśnie nienaturalnie przyspieszony. Gdy do tego dołożę jakiś inny 'wysiłek' - np. mówienie, wtedy zaczyna mi się trochę robić ciemno przed oczami (co nie wydaje mi się dziwne, patrząc na to, jak wielką pracę musi wykonać serce). Nie występuje to przy jakimś dużym wysiłku, dzisiaj zdarzyło się na przykład po wejściu na 3 schodek na schodach. Całość trwa kilka minut i potem samoistnie się uspokaja. Problem występuje od ok. 12 lat. Ok. 4 lat temu miałam robione wszystkie badania - tj. ekg, usg serca, holter 24h, które nie wykazały nieprawidłowości. Mam zdiagnozowane zaburzenia lękowe (jestem w trakcie leczenia) i zwykle brałam te objawy za 'atak' nerwicy. Chciałabym spytać, czy jest się czym martwić? Czy takie zaburzenia rytmu są groźne?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Czym jest kardiowerter-defibrylator?

Pacjenci, u których występują groźne dla życia arytmie (tachyarytmie), mogą zostać poddani zabiegowi wszczepienia kardiowertera-defibrylatora. O tym, co to jest i czym różni się od stymulatora serca, opowiada prof. Andrzej Biederman.

Witam Pana,

zachęcam Pana aktualnie do konsultacji kardiologicznej i szczegółowej diagnostyki oraz kontynuowania leczenia w obszarze zaburzeń lękowych, wskazana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna i farmakoterapia równolegle.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty