Czy mogą występować zaburzenia rytmu serca przy nerwicy?

Mam pytanie dotyczące pracy serca. Czasem (rzadko, ale się zdarza) pojawia się u mnie bardzo przyspieszone tętno - nagle czuję, jak moje serce zaczyna bić bardzo szybko (powyżej 200 uderzeń na minutę), rytm (według tego co odczuwam), jest miarowy, ale właśnie nienaturalnie przyspieszony. Gdy do tego dołożę jakiś inny 'wysiłek' - np. mówienie, wtedy zaczyna mi się trochę robić ciemno przed oczami (co nie wydaje mi się dziwne, patrząc na to, jak wielką pracę musi wykonać serce). Nie występuje to przy jakimś dużym wysiłku, dzisiaj zdarzyło się na przykład po wejściu na 3 schodek na schodach. Całość trwa kilka minut i potem samoistnie się uspokaja. Problem występuje od ok. 12 lat. Ok. 4 lat temu miałam robione wszystkie badania - tj. ekg, usg serca, holter 24h, które nie wykazały nieprawidłowości. Mam zdiagnozowane zaburzenia lękowe (jestem w trakcie leczenia) i zwykle brałam te objawy za 'atak' nerwicy. Chciałabym spytać, czy jest się czym martwić? Czy takie zaburzenia rytmu są groźne?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

zachęcam Pana aktualnie do konsultacji kardiologicznej i szczegółowej diagnostyki oraz kontynuowania leczenia w obszarze zaburzeń lękowych, wskazana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna i farmakoterapia równolegle.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zaburzenia rytmu serca i nerwica serca

Witam. Dostałem od Pani kardiolog NEBICARD ponieważ mam nerwice serca i przy stresie czy wysilku fizycznym serce bije jak szalone , zaczynam się bardzo mocno pocic normalnie wygladam jak bym wyszedł z pod prysznic cały mokry ale po chwili gdy przestaje co kolwiek robić związanego z wysiłkiem serce wraca do normy... czy NEBICARD mi pomoze przy wysilku że serce aż tak nie będzie szybko bić??? Proszę o poradę
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

jesli nawet, to na chwile...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co oznaczają zaburzenia rytmu serca i nerwica?

Witam, mam stwierdziną nerwicę lękow,jednak z dnia na dzień jest lepiej i objawy ustępują. Nie miałam wczesniej objawowów związanych z sercem.Od 3 dni serce wieczorami zaczyna wariować.Puls sięga do 120/130, trwa koło 40 minut, mam 19 lat. Byłam 3 lata temu u kardiologa stwierdził, że z sercem wszystko okej, jedynie puls troszeczkę podwyższony, miałam robione 2 razy w ciagu dwóch miesięcy EKG tez nie wykazało nic złego oprócz tachykardii spowodowanej nerwicą. Nie wiem co myslec.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Witam,

Zaburzenia lękowe objawiają się przyspieszonym pulsem (tachykardią) i podwyższonym ciśnieniem krwi, uciskiem w klatce piersiowej, problemami gastrycznymi, wskutek pobudzenia układu współczulnego (nadnercza produkują katecholaminy - adrenalinę i noradrenalinę), w stanach zagrożenia, np., strach, gniew, organizm mobilizuje się do działania., może występować napięcie mięśniowe, ból w okolicy karku i pleców. Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy 3 czynniki lęku:
(1) Poznawczy (myśli, wyobrażenia).
(2) Fizjologiczny (doznania w ciele).
(3) Behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te aspekty wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania,
Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmieniać przekonania, dzięki którym łatwiej jest radzić sobie z problemami w życiu codziennym.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty