Jak leczyć zgagę i zaburzenia rytmu serca jednocześnie?

Witam mam 23 lata otoz 5 lat temu stwierdzono u mnie arytmie serca okolo od 1000 do 3000 zaburzen komorowych serca ( lacznie mialem z 5 holterow) kardiiolog stwierdzil ze to za malo na ablacje i ze to niegrozne dla zycia. jakies 2-3 lata praktycznie mi to nie doskwieralo. od jakeigos czasu okolo miesiaca nie mgoe spac w nocy mam uczucie dusznosci takiej mocnej wybudzajacej ze snu w dzien tez czuje te dusznosci ale mniej. Mialem wykonaną spirometrie oraz zdjecie klatki piersiowej wyszlodobrze. na EKG kardiiolog powiedzial ze bez znacznych odchylen. Dodam ze mam często zgagę. Co to moze byc ? Pulmolog przepisal mi Aspulmo i fostexa bo mowi ze to moze byc astma alergiczna. Fostex powoduje u mnie zaburzenia rytmu serca musialem odstawic wiec aspulmo tez nie psikam. Prosze o rade gdzie moge sie udac do jakiego lekarza i co mam z tym dalej robic.

Lek. Michał Lenard

Nasilenie objawów, które powodują zaburzenia snu jest wskazaniem do wykonania badania Holtera. Być może dodatkowych pobudzeń jest teraz więcej i mogą one wymagać leczenia. Jeśli chodzi o leczenie zgagi, to można stosować leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego, które są dostępne bez recepty. W razie utrzymywania się objawów należy zwrócić się do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam!