Jak leczyć napięciowe bóle mięśni?

Witam serdecznie u mnie stwierdzono napieciowy ból miesni chodze na manipulacja powiezi ale nic mi nie pomaga czuje caly czas Jak bym byla poklejona tasma Jak Sie rozciagam cwiczac powoduje to jeszcze wiekszy ból mam ostatnio Sie mocno zdenerwowalam I poczulam jak mnie mocno sciska w brzucha nagle poczulam duze napiecie I teraz mam tak sciagnieta szyje plecy I brzucha bardzo szybko sie denerwuje nie potrafie zapanowac nad stresem jestem bardzo nerwowa prosze bardzo o odp. Dla czego mi sie tak wszystko spina I boli prosze o porade

Z Pani opisu wnioskuję, że Pani stres i cechy osobowości- nerwowość przekładają się na objawy somatyczne, czyli bóle mięśni. Widujemy to u bardzo wielu pacjentów. Myślę, że najbardziej pomocna będzie pomoc psychologa. Gdy przestanie się pani tak stresować miną tez bóle mięśni.