Jak leczyć nawracające infekcje dróg moczowych u młodej kobiety?

Witam.Jestem kobieta lat 28 .Przez kilka lat zmagalam sie z infekcjami pecherza moczowego polaczona z infekcjami grzybiczymi pochwy.Bylam leczona roznymi lekami i antybiotykami i po leczeniu w niedlugim czasie byl nawrot.Szukalam roznych metod leczenia az farmaceuta w aptece polecila mi zuravit abym brala po 1 tabletce dziennie dlugotrwale profilaktycznie i wspomagajaco leczenie.Przyjmuje go juz blisko rok i jak do tej pory nie mam infekcji.Czy to rzeczywiscie zuravit jest tak bardzo skutecznym suplementem diety ktory zapobiega infekcjom zarowno pecherza moczowe jak tez i miejsc intymnych?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Rzeczywiście preparaty z żurawiny zaleca się w profilaktyce zakażeń układu moczowego. Zakwaszają one mocz, przez co zmniejszają namnażanie się bakterii w drogach moczowych. Aby zmniejszyć ilość zakażeń układu moczowego należy wypijać również ok. 2,5l płynów na dobę i nie wolno zwlekać ze skorzystaniem z toalety.