Jak leczyć niebakteryjne zapelenie gruczołu krokowego?

Witam, mam 24 lata i od lutego 2010 roku próbuję wyleczyć się z dolegliwości jaką jest niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego, które objawia się u mnie m.in. bólem jąder (są spuchnięte), pieczeniem podczas oddawania moczu, uczuciem niepełnego opróżnienia pęcherza, bólem cewki moczowej. Przeprowadzone badania to: posiew nasienia (bakterii nie wykryto), posiew moczu (bakterii nie wykryto), stwierdzono zaleganie moczu w pęcherzu po mikcji (50 ml), stwierdzono nieprawidłowości w badaniu uroflowmetrycznym. Stosowane leczenie to: 7-dniowa terapia antybiotykowa oraz regularne zażywanie leku O*** (aktualnie kończę 4 opakowanie, zawierające 30 tabletek). Dodatkowo zażywam Urosept, w pewnych etapach leczenia stosowano F*** i Aspirin C. Mój problem jest taki, że pomimo tak długiego leczenia, objawy nie ustąpiły. Nastąpiła niewielka poprawa, jednak czasem ból i objawy nasilają się. Odbyłem 4 wizyty u urologa, niestety nic oprócz stosowania nieskutecznych leków nie wniosły. Co robić dalej? Jak się leczyć? Czy istnieje jakiś inny, bardziej skuteczny/mocniejszy lek? Ile może jeszcze trwać ten koszmar? Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowny Panie.

Niestety, nie mam dla Pana najlepszych wieści. Choroba, która Pana dotknęła charakteryzuje się dużymi trudnościami w wyleczeniu oraz dużą ilością nawrotów. Pana lekarz zalecił kurację antybiotykową, aby wykluczyć utajone zakażenie. Także dalsze postępowanie odbyło się zgodnie z regułami sztuki medycznej.

Duża rolę w utrzymywaniu się objawów może odgrywać stres oraz niewłaściwa dieta. Dlatego zalecałbym unikanie sytuacji stresogennych, wychłodzenia bolących okolic oraz alkoholu i pikantnych potraw. Także nadmierna abstynencja seksualna może nasilić objawy. Pomóc mogą Panu zabiegi fizjoterapeutyczne takie, jak masaż stercza, czy ogrzewanie. Można też stosować klasyczne leki przeciwbólowe. Przede wszystkim jednak należy uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na ustąpienie objawów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty