Jak leczyć niedomykalność zastawki aortalnej u 46-latka?

Dzień dobry mam stwierdzoną niedomykalność zastawki aortalnej - umiarkowana i mitralnej łagodna skoki ciśnienia 100 na 53 ,130 na 66 pracuję fizycznie dzwigam ,ćwiczę fizycznie wizytę u kardiologa mam za 6 miesięcy.Prosiłbym kardiologa o odpowiedz czy w momęcie gdy mam niskie rozkurczowe tym bardziej nie domyka się zastawka i czy wysiłek fizyczny może pogłębiać nideomykalność ,gdyleżę na prawym boku szłyszę jak mi okreśmy to cyka w sercu proszę uprzejmnie o odpowiedz na moje pytania

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że najbardziej wskazana jest wizyta u kardiologa i odpowiednie testy w tym próba wysiłkowa. jakie leki są stosowane?