Jak leczyć niewielkie skrzywienie kręgosłupa z rotacją kręgów piersiowych?

Na podstawie RTG i badania na żywo stwierdzono u mnie niewielkie skrzywienie kręgosłupa z rotacją kręgów piersiowych. Czy za pomocą terapii manualnych albo innych metod leczenia mozna te kręgi cofnąć, to jest ustawić na swoim dawnym miejscu?

Nie da się ćwiczeniami odrotować kręgów.
Warto natomiast wzmacniać mięśnie stabilizujące. Ze sportów polecam basen.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch

Ponad 70% populacji ma skoliozę. Zmian kostnych się nie wróci, ustawienie ciała można zmodyfikować za pomocą specjalistycznych terapii fizjoterapeutycznych. Jedną z metod jest terapia prof. Dobosiewicz. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki