Jak leczyć obecność krwi w stolcu?

Witam, mam 18 lat. Od dłuższego czasu mam krew w stolcu. Po kolonoskopii stwierdzono Wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Przez 3 miesiące brałem Asamax i Czopki których nazwy nie pamiętam, nic się nie zmieniło. Miesiąc temu lekarz zmienił leki(powiedział że nie jest to wyżej wymienione zapalenie), na takie które mają uzupełnić bakterie. Oprócz tego, że schudłem żadnych zmian nie ma. Trzymam diete, alkoholu nie pije w ogóle od ponad pół roku. Krwi jest dużo, czasami załatwiam się praktycznie samą krwią. Nic mnie nie boli, jedyne co mi dolega oprócz krwawienia to wzdęcia i ,,burczenie'' w brzuchu. Załatwiam się 3-4 razy dziennie na ,,rzadko''.

Lek. Michał Lenard

Niestety, wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest chorobą przewlekłą, wymagającą stałej kontroli. W przypadku Pana objawów konieczna będzie wizyta u gastrologa, który zleci odpowiednie badania i zmodyfikuje leczenie tak, aby objawy ustąpiły, lub uległy zmniejszeniu. Pozdrawiam!