Jak leczyć opryszczkę wargową u dziecka?

Mam pytanie jak leczyc opryszczke wargowa u dziecku niespelna dwu letiego bo caly czas nawraca od maja borykam sie z tym problem. Za kazdym razem dziecko cierpi ma chore rowniez gardlo na ktore dostaje antybiotyk. W sumie to tylko raz nie dostala bo lekarz stwierdzil ze to wirus bostonski. Teraz wiem ze to opryszczka bo zrobil lekarz wymaz z ust I wyszlo ze to wlasnie ona. Nie wiem jak ja uchronic po ostatniej opryszczce miala zmiamy w plucach na co w zeszlym tygodniu dokonczyla antybiotyk..?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opryszczka nawraca, najpewniej konieczne jest zastosowanie leku przeciwwirusowego, np. Heviranu. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą.