Jak leczyć otarcia na piętach w ciąży?

Witam, jestem w 25 tygodniu ciąży. W wyniku za małych butów otarłam sobie pięty w obu nogach. Rany przemyłam wodą utlenioną a w nocy posmarowałam maścią trybiotyk. Rany bolały w nocy i odruchowo sięgnełam po tą maść w obawie przed zakarzeniem rany. Czy tym jednorazowym posmarowaniem ran maścią mogłam zaszkodzić dziecku?

Lek. Tomasz Budlewski

ciężko jest przewidzieć czy coś mogło się stać. lek ten nie był przebadany u kobiet w ciąży i nie zaleca się go w trakcie ciąży i karmienia piersią. proszę być dobrej myśli