Jak leczyć pęcherz nadreaktywny?

Witam serdecznie, stwierdzono u mnie pęcherz nadreaktywny z częstomoczem prawdopodobnie wynikający z problemów psychicznych. Cierpię na zaburzenia depresyjne i lękowe. Czy ten pęcherz nadreaktywny nie powinien być czasem żadną oddzielną jednostką chorobową lecz po prostu symptomem jednym z tych schorzeń, które Państwu to wymieniłem? Moja intuicja wynika z tego, że stwierdzano u mnie inne dolegliwości somatyczne i po prostu może jest to zaburzenie nerwicowe o objawach czestomoczu, a nie pęcherz nadreaktywny. Nie mam pojęcia o zróżnicowaniu tego, a wydaje się istotne.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Człowieka należy traktować jako całość i w zależności od specjalizacji, większość lekarzy zalicza te przypadłości do zaburzeń psychosomatycznych, jako jeden z objawów. Z doświadczenia wiadomo, że całkiem nieźle reaguje na typowe leczenie zaburzeń emocjonalnych. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty