Jak leczyć problem nadmiernej potliwości?

Zmiany temperatur a potliwość. Witam. Od dłuższego czasu zmagam się z problemem nadmiernej potliwości (głównie pod pachami z czym wcześniej nie miałam problemu). Ta przypadłość nasila się, gdy wychodzę z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz, gdzie jest zimno i na odwrót. Ponadto problem nasila się w sytuacjach stresujących a antyperspiranty wszelkiego rodzaju tylko pogłębiają w takich sytuacjach problem. Co może być tego przyczyną i do jakiego lekarza udać się po pomoc? Będę wdzięczna za odpowiedź

Dzień dobry,

Warto zbadać hormon tarczycy.
Jeśli wszystko będzie w porządku, proszę udać się do lekarza medycyny estetycznej. W przypadku nadmiernej potliwości stosuje się zabiegi z użyciem botoxu, lasera czy fali radiowej (zabieg Thermi Dry).

Więcej informacji na temat poszczególnych zabiegów znajdzie Pani w poniższym linku:
http://www.arsestetica.pl/zabiegi/twoj-problem/cialo/nadpotliwosc/

Pozdrawiam serdecznie.