Jak leczyć ranę na palcu?

Zrobiła mi się rana na palcu środkowym ( wypryski z osoczem i lekko ropne) ognisko postępowało, po boku odczyn o kolorze czerwonym, nie czułem specjalnie bólu. Lekarz rodzinny przepisał mi oxykort maść i później jakąś maść z oxycykliną. Niestety po 10 dniach nie pomogło a rana wyglądała strasznie( ropne wypryski i ciemno czerwony odczyn). Lekarz rodzinny rozkłada ręce!!!! Na własną rękę zrobiłem wymaz na mikrobiologii, wynik: " gronkowiec koakulazo(-), w preparacie bezpośrednim z zeskrobin elementy grzybni( ) obecne" Udałem sie do dermatologa, jego leczenie: - maści z antybiotykiem odstawić!!!!!!!!!? - leczenie : maść Trawocort, sprej Hasc fungin, i doustnie tabletki Terbisil Moje pytanie: wszystkie leki grzybobójcze, a z tego co wiem gronkowce to bakterie i leczy się je antybiotykiem, jak to jest? , dlaczego tak postąpił dermatolog ?, czy przypadkiem nie dermo biorę te leki na grzybicę? Dodam ,że po kolejnych 10 dniach rana znikła , mam w tym miejsu lekko czerwonawa skórę

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ponowna wizyta u lekarza dermatologa i ponowna ocena zmian