Jak leczyć spuchnięte i zaczerwienioną górną część gardła?

Witam od jakoś 5 dni mam spuchniete i zaczerwieniona górną część gardla .Wczoraj zauważyłem ze jeden migdał został pokryty dzwina naroślą . Cały ten okres przebiega bez bólu gardla i gorączki . Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził że to prawdopodobnie grzybica jamy ustnej . Mam małe wątpliwości.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli objawy nadal się utrzymują proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu ponownie

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez obejrzenia zmiany ciężko postawić diagnozę. W razie braku poprawy po zleconym leczeniu sugeruję ponowna wizytę u lekarza.
Pozdrawiam