Co może znaczyć taka plama w gardle?

Witam, mam problem z migdałkami od zawsze są bardzo duże, ale ostatnio pojawiły się na nich biale równe plamy , gardło nie boli ale po dotknięciu tej plamy ona sama w sobie boli przypomina jakby afte ale gdy za mocno 0rzycisnelam leciała z niej krew a ten bialy nalot się oderwał. Co to może być bardzo się boję, nie mam gorączki ani bolu gardła.

Trudno to jednoznacznie stwierdzić bez badania. Afty zwykle są bolesne, więc raczej ich nie podejrzewam. Opisane objawy mogą wskazywać m.in. na grzybicę (białe naloty, krwawiące kontaktowo). Grzybica w gardle bywa związana z długotrwałym stosowaniem sterydów wziewnych (np. w inhalatorze na astmę), zwłaszcza jeśli nie płucze się jamy ustnej po podaniu leku. Sugerują konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu i/ lub z laryngologiem.