Jak leczyć taką dolegliwość widoczną w rm?

Opis badania RM kanału kręgowego i rdzenia w odc C (2020-07-08) Badanie płatne Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w sekwencjach TSE i STIR w obrazach T1, T2 zależnych. Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej i lewoboczne skrzywienie. Drobne zaostrzenia zwyrodnieniowe w stawach unco-vertebralnych, międzywyrostkowych i na krawędziach blaszek granicznych. Wielopoziomowe dehydratacje krążków. Na poziomie C5/C6 oraz C6/C7 szerokopodstawne wypukliny krążków, wnikające wraz z zaostrzeniami kostnymi do otworów mk z obustronną, większą po prawej, kompresją otworową oraz korzeniową. Poza tym niewielkie, podwięzadłowe protruzje bez istotnych kolizji korzeniowych. Widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych, bez cech modelowania przez opisywane zmiany. Rezerwa płynowa przedrdzeniowa zmniejszona. Wysokości trzonów w normie. Jak leczyć taką dolegliwość?

Leczy się PACJENTA a nie opis czy wynik BADANIA.... opisana kilkupoziomowa zwyrodnieniowa dyskopatia, dość częsta u osób pracujących przy komputerze , czasem po urazach kręggosłupa czy forsownych skrętach; narastają z wiekiem....

Opis MRI: Opis badania RM kanału kręgowego i rdzenia w odc C (2020-07-08) Badanie płatne Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w sekwencjach TSE i STIR w obrazach T1, T2 zależnych. Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej i lewoboczne skrzywienie. Drobne zaostrzenia zwyrodnieniowe w stawach unco-vertebralnych, międzywyrostkowych i na krawędziach blaszek granicznych. Wielopoziomowe dehydratacje krążków. Na poziomie C5/C6 oraz C6/C7 szeroko podstawne wypukliny krążków, wnikające wraz z zaostrzeniami kostnymi do otworów mk z obustronną, większą po prawej, kompresją otworową oraz korzeniową. Poza tym niewielkie, podwięzadłowe protruzje bez istotnych kolizji korzeniowych. Widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych, bez cech modelowania przez opisywane zmiany. Rezerwa płynowa przedrdzeniowa zmniejszona. Wysokości trzonów w normie. "

Konieczne pełne badanie neurologiczne ; analiza zakresu ruchomości, ocena dolegliwości, ogólnej sprawności i formy Pacjenta

Badanie MRI / obraz i opis/ do interpretacji klinicznej z obrazem CD badania i z PACJENTEM Ważny stan pacjenta, wywiad chorobowy, obciążenia; stan ogólny i neurologiczny, stan psychiczny i emocjonalny; wyniki badań .

Konieczna KOMPLEKSOWA OCENA STANU PACJENTA : RR wydolność, Pełny wywiad, badanie , Labor : lipidy, glukoza, elektrolity pełne : Na K Mg Ca Cl; kreatynina etc i Jakie wywiad, czynniki ryzyka: otyłość, cholesterol, cukrzyca choroby serca Do pełnej konsultacji neurologicznej z wynikami badań Pozdrawiam i zapraszam