Jak leczyć taką postać trądziku?

dzień dobry, od 14- go roku życia zmagam się z trądikiem. Zmiany obejmowały plecy, ramiona oraz twarz (w największym stopniu). W czasie podejmowanego leczenia stosowałem różnego rodzaju maści, tj. Duac, Benzacne, Epiduo Forte czy bezpośrednio wyrabiane w aptece na prośbę lekarza. Z antybiotyków doustnych stosowałem chociażby tetracyklinę. Po niezadowalających kuracjach przeszedłem na leczenie izotretoiną w wieku 18 lat. Do tej pory przeszedłem 7 pełnych kuracji - choć zapewniano mnie że druga to ostateczność w pokonaniu trądziku. Jednak skutek zawsze był taki sam - pod koniec kuracji oraz do trzech miesięcy po skóra była bardzo oczyszczona a pory wyrażnie oczyszczone i zwężone. Jednak po tym czasie wracała do stanów zapalnych za każdym razem w minimalnie poprawionej kondycji. Po kuracjach izotretoiną stosowałem ponownie tetracyklinę oraz epiduo forte co przyniosło również tymczasowy efekt. W międzyczasie stosowałęm również tabletki typu visaxinum, normatabs, cynk i witaminę PP. Badany poziom hormonów tarczycy nie wykazał żadnych podejrzeń. Moja dieta jest przeciętna, nie palę papierosów a alkohol piję okazjonalnie w małych ilościach. Mój ojciec miał ciężki przypadek zmian trądzikowych, który uspokoił się dopiero po 40- tym roku życia. Prowadzę siedzący tryb życia a moja praca bywa lekko stresująca. Zauważyłem również, że dieta może mieć lekkie powiązanie ze stanem zskóry, gdyż po zjedzeniu słodkiego, ostrego lub jedzenia typu fast food zmiany skórne wzmagają się - jednak to nie powinno powodować aż tak dużych zmian. Obecnie po przejściu tej ilości kuracji moja skóra mimo, że nadal tłusta to jest wrażliwa i krucha. Dla przykładu po wyjściu spod prysznica okolica T twarzy mocno łuszczy się - przypomina to efekt schodzącej skóry po zbyt mocnym opalaniu. Natomiast po goleniu za każdym razem pojawia się zapalenie mieszka włosowego a kremy po goleniu nie pomagają. Czy istnieją jakiekolwiek formy leczenia, które mogą uporać się z tymi zmianami?

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe . Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl