Trądzik - dlaczego znika po goleniu?

Od jakiegoś czasu walczę z trądzikiem na twarzy i klatce piersiowej. Stosowałem dietę i antybiotyki i nie zauważyłem żadnej poprawy, więc porzuciłem kuracje. Po jakimś czasie wypryski na twarzy i klatce piersiowej w większości ustąpiły, pojawiając się na barkach i plecach (w tym miejscu akurat mi nie przeszkadza). Przechodząc do meritum sprawy: zauważyłem pewną zależność - gdy nie golę zarostu na twarzy około tygodnia, pojawia się na niej lekki trądzik, natomiast gdy ogolę się wieczorem, rano znika całkowicie. Dlaczego? Czyżby golenie odlokowywało mi pory? Albo usuwało martwy naskórek? Dodam, że nie stosuję żadnych kosmetyków, twarz przemywam wodą, nie używam mydła. Zarost zmiękczam pianką, a po goleniu stosuję tylko balsam - czy on może dawać taki efekt?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli odkrył Pan u siebie taką zależność i znalazł Pan metodę na zmniejszenie pojawiających się zmian skórnych to należy się tylko cieszyć. Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje, być może Pana przypuszczenia są słuszne. Innym powodem może być fakt, że opisane zmiany nie są związane z trądzikiem, jednak tego bez badania i obejrzenia zmian nie jestem w stanie powiedzieć. Może warto wybrać się na wizytę do dermatologa?

Jeżeli jednak zmiany są związane z występowaniem trądziku polecam artykuł na temat prawidłowej pielęgnacji cery ze skłonnością do jego powstawania: http ://abctradzik. pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.
Proszę pamiętać także o doborze kosmetyków odpowiednich do tego typu cery.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.