Jak leczyć taki ból kręgosłupa?

Od około dwóch lat męczy mnie przewlekły ból kręgosłupa lędźwiowego głównie nad lewym pośladkiem. Ból nasila się podczas stania, utrudnia normlane funkcjonowanie, wymusza zażywanie leków przeciwbólowych. Często blokuje mi się staw krzyżowo biodrowy lewy ( fizjoterapeuta pokazał mi metodę odblokowywania go). Opis rezonansu : Badanie uwidoczniło wysokość , sygnał i ułożenie trzonów kręgowych lędźwiowych w normie. Krążek międzytrzonowy na poziome L5/S1 zwężony z cechami dehydratacji oraz szerekołukowej centralnej z prawostronną lateralizacją przepukliny na głębokość około 5.5mm. Przepuklina blisko sąsiadkuje z początkowymi węwnątrzkanałowymi odcinkami korzeni nerwów rdzeniowych S1 zwłaszcza z korzeniem po stronie prawej, gdzie nie można wykluczyć kolizji korzeniowej. Wysokość , syngał i obrysy pozostałych krążków międzytrzonowych w normie. Szerokość obramowań kostnych kanału kręgowego w normie. Stożek końcowy rdzenia kręgowego na poziomie L1.

Można próbować leczyć zachowawczo lub operacyjnie - zdecyduje badanie kliniczne w połączeniu z obrazem rezonansu . Ortopeda lub neurochirurg.