Jak leczyć takie zapalenie zatok z gorączką?

Zatkane zatoki od 3 tygodni do tego podrażnione gardło, problem z oddychaniem podczas snu. Od paru dni gorączka 38-39° . Czy to wymaga wizyty u specjalisty? Jakieś sposoby na szybkie pozbycie się zatkanych zatok?

Dzień dobry, najważniejsza jest wizyta lekarska, a dodatkowo:

inhalacje – w rozrzedzeniu i usunięciu zalegającej wydzieliny, zmniejszeniu obrzęku, złagodzeniu bólu,

płukanie nosa – solą fizjologiczną lub wodą morską, stosuj kilka razy dziennie, aby wypłukać i oczyścić nos,

picie dużej ilości płynów – pij dużo płynów, aby pomóc w rozrzedzeniu śluzu,

ciepłe okłady – przykładowo wilgotna, ciepła myjka trzymana nad zatokami złagodzi objawy bólu,

aromatyczne herbaty – ziołowe napary mogą łagodzić niektóre objawy, np. udrożnić nos,

maści rozgrzewające – pomogą w łatwiejszym odpływie wydzieliny, złagodzą obrzęk,

nawilżacz – może pomóc w utrzymaniu wilgotności powietrza, łagodząc tym samym dolegliwości,

spanie z uniesioną głową – ułatwia spływanie wydzieliny.

Pozdrawiam ;)