Zalegająca wydzielina w nosie

Witam! Chciałam się dowiedzieć co mogę zrobić z zalegającą wydzieliną w nosie. Od tygodnia mam zatkany nos. W nocy nie mogę spać bo mam trudności z oddychaniem. Muszę włożyć ogromny wysiłek żeby się pozbyć wydzieliny. Czy jest jakiś sposób na "rozluźnienie nosa" by umożliwiło oczyszczenie nosa? Bardzo proszę o pomoc.

Zalegająca wydzielina jest związana z zapaleniem błony śluzowej nosa i zatok. W udrożnieniu nosa pomaga spray soli morskiej + ew. leki obkurczająće błonę śluzową, np. xylometazolin. Jeżeli to nie wystarczy konieczna konsultacja laryngologa.