Problem z oddychaniem przez nos w 38. tygodniu ciąży

Witam jestem obecnie w 38 tc od kilkunastu dni nie moge oddychać przez nos nie pomagają ani inhalacje ani sól morska w sprayu. Stosuje nasivin dla dzieci od tygodnia tylko na noc bo nic innego nie pomaga. Czy mam nadal stosować krople Nasivin czy jest jakiś bardziej bezpieczny sposob na odetkanie nosa?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

niedrożny nos fizjologicznie może towarzyszyć kobietą w ciąży. W ciąży nie powinno się stosować leków adrenergicznych do nosa takich jak nasivin. Jedynym lekiem jest sól morska oraz inhalacje z preparatów ziołowych.

Pozdrawiam.