Jak leczyć te zapalenia zatok?
Od kilku lat w czasie jesienno-zimowym mam dlugotrwale (kilka miesiecy)zapalenie zatok,wydzielina ropna z nosa,splywanie po tylnej czesci gardla,bol prawego oczodolu bol zebow calej szczeki i krwawienie obwite z dziasel a szczegolnie utrata wechu.Brak goraczki.Objawy znikaja w letnie cieple miesiace.Badanie TK we wrzesniu:Przyscienne pogrubienie blony sluzowej w zatokach szczekowych i prawej zatoce klinowej bez poziomow plynow.Czy to cos powaznego? Jak to leczyc bym mogl normalnie funkcjonowac w zyciu?

MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
w odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem laryngologiem za pomocą teleporady lub na wizycie stacjonarnej. Z Pana relacji wynika, że dolegliwości zapalne zatok występują co roku w okresie jesiennym i zimowym. Charakteryzują się bólem zatok, obfitym spływaniem wydzieliny po tylnej części gardła, bólem oka oraz krwawieniem dziąseł. Wykonał Pan badanie TK, które raczej nie wskazuje dużych nieprawidłowości, niemniej jednak konieczna jest tutaj interpretacja lekarska. Na podstawie objawów i wyniku TK lekarz może zleci dodatkowe badania, aby sprawdzić jaka jest faktycznie przyczyna Pańskich dolegliwości. Na tej podstawie będzie można stwierdzić, jaka terapia będzie dla Pana najlepsza. Dodatkowo, skoro są to dolegliwości sezonowe, to może warto wykonać diagnostykę w kierunku alergii.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok
https://portal.abczdrowie.pl/zatoki
https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-przewleklego-zapalenia-zatok