Jak leczyć te ciągłe infekcje pochwy u 21-latki?

Witam, z moim problemem borykam się już od dawna i nie wiem co jeszcze mogę zrobić... Otóż w tamtym roku miałam duży problemy z częstymi infekcjami pochwy które pojawiały sie znikąd. Co wyleczyłam jedna to w ciągu 2 tygodniu do 2 miesięcy pojawiała się nasteona i tak chyba przez rok z dłuższymi i krótszymi przerwami. Podczas infekcji wiadomo odczuwałam bol i pieczenie, swedzenie, czasem po zakończonej infekcji przez kilka dni odczuwałam nadal bol na przykład podczas stosunku ale zazwyczaj mijał po 2 dniach od zakończenia leczenia. Niestety z każdą kolejną infekcja trwało to coraz dłużej az doprowadziło do sytuacji obecnej. Teraz od dłuższego czasu juz nie mam infekcji jednak odczuwami bol i pieczenie wejścia do pochwy, na " nie dużej glebokosci". Dodatkowo odczuwam go również po stosunku i mam po nim dodatkowe objawy. W wymieniknych miejscach robię się czerwona, w dotyku wydaje się "oparzona", a przy wgłębieniu wejścia pojawiają się pęcherzyki które zazwyczaj na drugi dzień znikają. Podczas sikania również mnie pieką te miejsca gdy mają one kontakt z moczem. Byłam z tym dwa razy u ginekologa i za pierwszym razem powiedział ze mam sucha cienka skórę i przepisał mi jednorazowa irygacje plus krem na podraznienia dla dzieci ale to nie pomogło. Za drugim razem dostałam globulki przeciw grzybicze (mimo ze infekcji nie bylo) I ja dodatkowo kupiłam sobie globulki z paleczkami kwasu mlekowego jednak po około 2tygodniowej terapii objawy są identyczne. Przez to moja aktywność seksualna z partenrem jest bardzo ograniczona a ja odczuwam strach przed bólem. Co mogę jeszcze zrobić? Dodam że przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Ovulastan.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry,

w przypadku odczuwania przykrych dolegliwości takich jak świąd, pieczenie, ból w obrębie miejsc intymnych, warto byłoby wykonać badanie biocenozy i posiewu z pochwy, dzięki czemu możliwe będzie ustalenie, czy jest Pani zainfekowana jakimikolwiek drobnoustrojami, a antybiogram pozwoli na dobranie odpowiedniego leczenia. Istnieje ryzyko, że nawracające u Pani infekcje mogą być spowodowane przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych, które mogą zwiększać ich częstotliwość, dlatego czasami pomocna okazuje się ich zmiana na inne.

Innym powodem Pani objawów może być alergia, na co wskazywałaby wysypka, pęcherzyki, zaczerwienienie w obrębie pochwy, zwłaszcza że pojawiają się one zazwyczaj po stosunku. Takie dolegliwości mogą być związane z uczuleniem na prezerwatywy, lubrykanty, żel do higieny intymnej itp., dlatego warto byłoby udać się jeszcze do dermatologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-lecie

https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-infekcje-intymne

https://portal.abczdrowie.pl/jak-powstaja-infekcje-intymne-u-kobiet

https://portal.abczdrowie.pl/jak-zapobiegac-infekcjom-intymnym

https://portal.abczdrowie.pl/skutecznie-leczenie-infekcji-intymnych

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-a-antykoncepcja

https://portal.abczdrowie.pl/nieoczywiste-objawy-infekcji-intymnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty