Jak leczyć te zaburzenia u 26-latka?

Witam, mam 25 lat. Brak mi takiej chęci do życia, raczej to nie jest depresja ale nie mam siły coś ze sobą robić, psycholog zdiagnozował u mnie osobowość zależną i pracuje z nim żeby ją zmienić. W między czasie udałem się do endokrynologa żeby sprawdzić czy od strony hormonalnej jest wszystko oki. I niby mieszczę się w normie ale tej niskiej bo mam niecałe 400ng/dl całkowitego testosteronu. Lekarz mnie olał gdy go prosiłem o przepisanie hormonów żeby sprawdzić czy moje objawy nie są spowodowane tym poziomem, Ale on nie chce mi nic na testosteron przepisać bo "mieszczę się w normie" I tutaj moje pytanie, czy takie wynik testosteronu może powodować to co opisałem wyżej? Bo jak tak czytam to osoby w moim wieku średnio maja o 200 ng/dl większy poziom testosteronu ode mnie. Dodam też że mój niski poziom testosteronu na pewno nie jest spowodowany moim stylem życia bo się wysypiam łykam suplementy oraz zdrowo się odżywiam i zero jakichkolwiek używek.

Dzień dobry.

Hormony to nie drażetki. Zleca je lekarz specjalista, wtedy kiedy są ku temu wskazania. Zamo oznaczenie testosteronu nie jest niewiele daje. Trzeba oznaczyć T całkowity i wolny, SHBG, prolaktynę, estradiol, LH, FSH i inne badania. Jeżeli lekarz endokrynolog wykluczy podłoże hormonalne wówczas wskazane jest leczenie psychofarmakologiczne (leki) oraz psychoterapeutyczne.