Jak leczyć te zmiany trądzikowe?
Dzień dobry, Mam 20 lat. Trzy miesiące temu zaczęłam mieć problem w wypryskami na plecach i pośladkach i znacząco przybierać na wadze. Zgłosiłam się do dermatologa, który powiedział mi ze jest to sprawa hormonalna. Wykonałam badania: TSH, LH, DHEA, FSH, progesteron i prolaktyna. W normie dla swojego cyklu owulacyjnego miałam tylko LH. Udałam się do endokrynologa, który przepisał mi eurherox 50 mg. Biorę ten lek od dwóch i pół miesięcy. Dostałam informacje, że podczas leczenia eutheroxem pozostałe hormony powinny się unormować. Jednak po wykonaniu ponownych badań nic się nie zmieniło. Jedynie poziom TSH znacząco spadł. Udałam się do ginekologa, który powiedział ze prawdopodobnie mam cykle bezowulacyjne i dał skierowanie na USG. Przepisał mi tabletki antykoncepcyjne i powiedział, ze to jest najlepsze rozwiązanie. Czy jak zacznę brać tabletki i po jakimś czasie przestane to moje hormony się unormują? Czy możliwe ze wszystko wróci do stanu teraźniejszego?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.
www.lenartowiczclinic.pl