Jak leczyć silne zmiany trądzikowe na plecach?
Witam, Jestem kobietą, mam 30-lat. Od wielu lat borykam się z uporczywymi zmianami trądzikowymi na plecach, twarzy w okolicach pachwin - duże ropne zmiany sączące się, torbiele. Od ponad 9 miesięcy leczę się u endokrynologa z powodu hiperandroenizmu (przyczyna nie ustalona - jajniki i nadnercza w obrazie usg w porządku - podwyższony testosteron, dhea-s oraz 17-0h progesteron). Mimo kuracji hormonalnej (novynette, napierw pabi-dehametason a potem androcur) poziom testosteronu utrzymuje się na nadal wysokim poziomie. Trądzik i ropne zmiany nie ustępują. Dodatkowo od ponad 2,5 roku leczę się z powodu Hashimoto - pomimo dawek leków, które osiągnęły już 150 letrox - tsh nadal skacze od 0,55 do 4,8. Moje pytanie: czy powyższe zaburzenia hormonalne (podwyższone tsh i androgeny) mogą być związane z przysadką mózgową a jeżeli nie to co je wywołuje i w jakim kierunku zrobić badania aby ustalić przyczynę i dobrać skuteczne leczenie?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.