Podwyższona prolaktyna a problemy z cerą trądzikową

Mam 21 lat z trądzikiem męczę się już od 8 lat i nadal nie schodzi. Miałam zabiegi laserem,leczę się u dermatologa i problem nadal się pojawia. Od 5 lat leczę się na hiperprolaktynemię,miałam gruczolaka przysadki,ale po tabletkach się wchłonął. Bywa,że prolaktyna czasami znów jest podwyższona jak przestane brać leki. Co może być przyczyną trądziku,że nie mogę się go pozbyć? Jakie badania wykonać?

Dzień dobry,

Warto, aby wybrała się Pani do endokrynologa, który po zbadaniu Pani zaleciłby koniczne badania, tak ,aby niepotrzebnie nie generowała Pani sobie kosztów. Jeśli nie chce Pani czekać , to warto oznaczyć sobie androgeny, takie jak: testosteron, androstendion, DHEA-S oraz białko wiążące hormony płciowe SHGB i obliczyć FAI. W przypadku braku zaburzeń hormonalnych warto rozważyć autoszczepionkę.

Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Marek Derkacz